Uygulamalarımız
BASIN DUYURUSU - Salı, 26 Şubat 2019 00:00
Bicom Alerji Testi ve Tedavisi - Perşembe, 06 Nisan 2017 00:00
Duygu Şifresi Çalışmaları - Çarşamba, 05 Nisan 2017 00:00
Psikolojik Kinezyoloji - Çarşamba, 05 Nisan 2017 00:00
Matrix Inform Uygulama ve Eğitimcisi - Çarşamba, 05 Nisan 2017 00:00

Doğanay Kürkçü, Çölyak Hastalığının Önlenebileceğini Söyledi!

Kronik seyirli bir hastalık olan Çölyak’ın önlenebileceğini söyleyen Dr. Doğanay Kürkçü, biorezonans terapisi hakkında konuştu..

 

Kronik seyirli bir hastalık olan Çölyak’ın önlenebileceğini söyleyen Dr. Doğanay Kürkçü, biorezonans terapisi hakkında konuştu..

Biorezonans Uzmanı Dr. Doğanay Kürkçü, Çölyak hastalığının önlenebilir bir hastalık olduğunu açıkladı. Kürkçü, Çölyak hastalarının vücutlarına aldıkları besinlerden yararlanamadıklarını belirtti. Aynı zamanda bu durumun, hastaların ince bağırsaklarında meydana gelen hasar sonucunda ortaya çıktığını da sözleri arasına ekledi.

Dr. Doğanay Kürkçü, Çölyak hastalığının genetik bir hastalık olduğuna dair yanlış bir düşüncenin olduğunu söyledi. Hastalığın kalıtsal olmayan nedenlerle de ortaya çıkabileceğine dikkat çeken Kürkçü; geçirilen bir ameliyat, herhangi bir dönemde kişide görülen ağır hastalık, doğum, viral enfeksiyon, hamilelik ve şiddetli stres gibi nedenlerden dolayı görülebileceğini açıkladı. Aynı zamanda tüm yaş gruplarında görülebilecek bir hastalık olduğunu da sözleri arasına ekledi.

Çölyakın kimi kişilerde çocukluk, kimilerinde ergenlik, kimilerinde ise orta yaş grubunda ortaya çıktığını aktaran Kürkçü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Küçük yaşlarda kusma, ishal, karında şişlik, boy uzamasında yavaşlama, kilo alamama, gelişim geriliği sık bilinen belirtilerdir.

İleri yaşlarda adale krampları, nöropati, sürekli ishal, kemik kırıkları, aşırı halsizlik, uyuşukluk şeklinde görülebilir. Çölyak hastalarında glutenin sindirilmesini sağlayacak şekilde alerjene karşı duyarsızlık geliştiğinde ve bağışıklık sistemi düzenlendiğinde hastalığı tamamen ortadan kaldırmak mümkün olacaktır.

Alerjik hastalarda izlenilen metot gibi biorezonans ile bu hastalığın terapisi mümkündür. Burada ince bağırsak mukozasını iyileştirmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, glütene karşı meydana gelen alerjik cevabı düzenlemek uzun bir zaman alabilir ancak imkansız değildir.”

ULAŞIM BİLGİLERİ

Cemalpaşa Mah. Ethem Ekin Sk. Yeşilköşk Apt. No:4 Kat:1 Daire:2 (ASKİ Sokağı Atatürk Cad. Groseri Arkası) Seyhan / ADANA

UYGULAMA ALANLARI

Düzgün işleyen bir sistemde hastalık oluşmaz ya da oluşan hastalık sistemin üzerindeki stresin ...

DR. DOĞANAY KÜRKÇÜ

1966 doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Konya'da tamamladım. 1992 yılında tıp fakültesinden ...

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Yellow Green Blue Purple

Body

Background Color
Text Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction